Sobota 3 grudnia 2022 - Hilarego, Franciszki, Ksawery

Aktualności

 

Aktualności

Rodzinne Strefy  Zabaw z  NIVEA

Rodzinne Strefy Zabaw z NIVEA

 

BAW SIĘ BEZTROSKO I OPALAJ BEZPIECZNIE -

ODWIEDŹ RODZINNĄ STREFĘ ZABAW NIVEA WE WŁADYSŁAWOWIE

Tego lata każdy na własnej skórze może sprawdzić skutki działania promieni UV i pod okiem ekspertów przekonać się, jak ważna jest prawidłowa ochrona przeciwsłoneczna. W weekend 3-5 lipca na plaży między Aleją Gwiazd Sportu i ulicą Kolejową we Władysławowie stanie edukacyjna Rodzinna Strefa Zabaw NIVEA z wyjątkowym stanowiskiem video „Jak widzi Cię słońce" oraz licznymi atrakcjami dla dzieci i ich rodziców.

 

 

18.06.2015

więcej...

 
Festiwal turystyki i czasu wolnego

Festiwal turystyki i czasu wolnego

Festiwal turystyki i czsu wolnego odbył się w Gdańsku 11-12 kwietnia 2015 r. Nie mogło na nim zabraknąć promocji pow.kościerskiego z udziałem Kościerskiej Chaty. Stoisko promowane było również przez Browar z Kościerzyny pana Jacka Platę twórcy lokalnego panią Kingę lideke hafciarkę. Na stoisku Kościerschkiej Chaty promowano Żurawinę a z nia związany II Festiwal Żurawiny. który odbędzie się 11-12 września w Kościerzynie Pani Zofia H pokazywała jak się przędzie wełnę.

16.04.2015

więcej...

 
Gdańsk- Jarmark Wielkanocny

Gdańsk- Jarmark Wielkanocny

W dniach 28-29.03.2015 odbył się Jarmark Wielkanocny w Gdańsku na Targu Węglowym. Z udziałem Kościerskiej Chaty, KGW Górki, KGW Nowy Klincz i Wielki Klincz i wielu Kół Gospodyń Wiejskich oraz twórców ludowych promowaliśmy tradycje WIELKANOCNE na POMORZU. Na stoisku dominowały baby i babeczki, palmy, żurawina oraz różne rodzaje jaj:swierze kurze, kacze i gęsi, oraz wydmuszki, kraszanki, pisanki i ażurowe.

31.03.2015

więcej...

 
W Oliwie w Domu Zarazy promocja potraw kaszubskich

W Oliwie w Domu Zarazy promocja potraw kaszubskich

"Recepta na długowieczność", pod takim hasłem odbyła się promocja potraw w Domu Zarazy w Oliwie 27.2.2015 r. Można było zobaczyć jak sie robi masło, wysłuchać ciekawych informacji na temat żurawiny, posmakować potraw Pana Andrzeja Ławniczaka oraz dowiedzieć się co trzeba zrobić, by długo żyć. Pani Danusia Rolke-Poczman nad wszystkim czuwała. To był dzień pełen nie zapomianych wrażeń. 

01.03.2015

więcej...

 
Zarząd i Komisja Rewizyjna wybrane na kolejne lata

Zarząd i Komisja Rewizyjna wybrane na kolejne lata

28 stycznia odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Kaszubskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego "Kościerska Chata",które odbyło się w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kościerzynie przy ul. 3 Maja 9.

09.02.2015

więcej...

 
SMAKI REGIONÓW POZNAŃ 27-30.09.2014

SMAKI REGIONÓW POZNAŃ 27-30.09.2014

W dniach 27-29.09.2014 Stowarzyszenie Kościerska Chata brała udział w Smakach Regionów w Poznaniu. Na stoisku królowała żurawina i karaś w śmietanie z żurawiną. 

02.10.2014

więcej...

 
I FESTIWAL ŻURAWINY - KABARET RAK

I FESTIWAL ŻURAWINY - KABARET RAK

"Jedz kaszubską żurawinę z nią w zdrowiu przetrwasz jesień zimę".13.09.2014 r. w Skorzewie podczas I Festiwalu Żurawiny odbyła sie promocja produktów, potraw oraz nalewek z żurawiny - impreza plenerowa. Tam też został rozstrzygnięty konkurs na produkt, potrawę i nalewkę z żurawiny. Jury miało duże trudności by wyłonić zwycięzców, ponieważ nie sądziła, iż te potrawy są takie smaczne. Po konsulacji na produkt z żurawiny wybrano żurawinę z Kaszub ucierana na surowo, na potrawę kaczkę z modrą kapustą i sosem  żurawinowym oraz nalewkę żurawinowo-bursztynową. Wszyscy uczestnicy otrzymali statuetki okazjonalne.

17.09.2014

więcej...

 
I FESTIWAL ŻURAWINY ZA NAMI

I FESTIWAL ŻURAWINY ZA NAMI

Lato czy zima zawsze dobra kaszubska żurawina  pod takim hasłem odbyła się konferencja naukowo- praktyczna 12 września 2014 r. w Kościerzynie w Sali im Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie. Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne "Kościerska Chata", przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego, Gminy Kościerzyna, Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Powiatu Kościerskiego, Miasta Kościerzyna zorganizowało dwu dniowy Festiwal Żurawiny.

16.09.2014

więcej...

 
I FESTIWAL ŻURAWINY

I FESTIWAL ŻURAWINY

Już dzisiaj zapraszamy na  I Festiwal Żurawiny w kraju, który odbędzie się w Kościerzynie i Skorzewie na Kaszubach w dniach 12-13 września 2014 r.  Święto promujące kaszubską naturalną bagienną żurawinę oraz wszystkie produkty pochodzące z tego pysznego owocu. Wśród wielu zaplanowanych wydarzeń zorganizowana zostanie m.in. konferencja naukowa pt. Żurawina z Kaszub - Lato czy zima najlepsza Kaszubska ŻURAWINA oraz Promocja produktów z kaszubskiej żurawiny. 

 

                       „Lato czy zima zawsze dobra Kaszubska żurawina -

                             kto pokocha tę jagodę zyska zdrowie i urodę"

 

 

 

08.09.2014

więcej...

 
Kaszubska żurawina

Kaszubska żurawina

Przewodnik kulinarny pt." Kaszubska żurawina" w Kościerzynie na Targach książki. 

12.07.2014

więcej...

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
derwi.pl
© Na kaszuby, Kaszuby noclegi - na-kaszuby.pl