Sobota 3 grudnia 2022 - Hilarego, Franciszki, Ksawery

Aktualności

 

Aktualności

Festiwal Żurawiny - Żurawinowy Rajd rowerowy - III Festiwal Żurawiny

Festiwal Żurawiny - Żurawinowy Rajd rowerowy - III Festiwal Żurawiny

 

Termin: 9 - 10 wrzesień 2016

Chcesz się rozsmakować w Kaszubskiej Żurawinie? Chcesz zgłębić tajniki jej zbioru i przyrządzanych smakowitości? Nic prostszego! Dołącz do Żurawinowego Rajdu Rowerowego ...

Żurawinowy Rajd Rowerowy, to propozycja dla ludzi aktywnych i ciekawych kultury, historii i tradycji Kaszub.

Jak wyglądała ubiegłoroczna edycja rajdu przeczytaj relację TUTAJ

Biorąc udział w rajdzie rowerowym dołączysz także do III Festiwalu Żurawiny w Kościerzynie. Festiwal Żurawiny to kolejna już edycja festynu przepełnionego lokalną kulturą i tradycją osłodzoną żurawinowymi smakołykami. Kaszubski Festiwal Żurawiny to impreza z mnóstwem atrakcji i niespodzianek dla jej uczestników.

Żurawinowy Rajd Rowerowy nie ma charakteru otwartej rywalizacji i klasyfikacji, a jego celem jest zachęcenie do aktywnego spędzania czasu w atmosferze pikniku. Trasa rajdu wiedzie atrakcyjnymi i urozmaiconymi rejonami od Gdańska do Kościerzyny. Przejazd trasą nadzorowany jest przez doświadczonego Przewodnika sprawującego opiekę nad bezpieczeństwem grupy. Uczestnicy biorąc udział w rajdzie będą mogli bliżej poznać lokalną przyrodę oraz kulturę miejscowej społeczności. Bliskie sąsiedztwo wspaniałych okolicznych jezior i leśnej głuszy urozmaica ten krajobraz sprawiając, że rowerzysta może jeszcze bardziej zagłębić się w kaszubskiej przyrodzie i poznać jej kwintesencję.

Program...

 

 

17.08.2016

więcej...

 
PAWEŁ RUSZKOWSKI GWIAZDĄ III FESTIWALU ŻURAWINY

PAWEŁ RUSZKOWSKI GWIAZDĄ III FESTIWALU ŻURAWINY

PAWEŁ RUSZKOWSKI 

Wokalista, gitarzysta i autor muzyki. Studiuje wokalistykę jazzową w klasie wokalnej as. AnnyDomżalskiej, w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (studia magisterskie). Na codzień tworzy i interpretuje piosenki poetyckie, stylistycznie osadzone pomiędzy folkiem, jazzem iklasyką, choć otwarty jest na wszystkie muzyczne inspiracje.Ma na swoim koncie kilkadziesiąt kompozycji do wierszy polskich poetów (wybrane utwory z lat 2010-2013 do słów L. Staffa, A. Zagajewskiego, B. Leśmiana, E. Stachury i A. Osieckiej znalazły się na jegodebiutanckiej solowej płycie zatytułowanej „ARS POETICA".[Premiera koncertowa odbyła się 12 lutego 2016; płyta została wydana własnym sumptem; dostępna jest w sklepie internetowym StrefyPiosenki]. 

18.08.2016

więcej...

 
DZIEŃ DZIECKA w Muzeum we Wdzydzach

DZIEŃ DZIECKA w Muzeum we Wdzydzach

 

DZIEŃ DZIECKA
01.06, godz. 9:00-16:00

Tego dnia na terenie muzeum odbywają się warsztaty rękodzielnicze oraz dawne gry i zabawy organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

W programie:

  • dawne dziecięce zabawy i zabawki

• darmowe warsztaty
- wykonywania kwiatów z papieru,
- tkania i przędzenia,
- lepienia garnków,
- plastyczne

 

 

 

30.05.2016

więcej...

 
WEEKEND NA KASZUBACH

WEEKEND NA KASZUBACH

Nie masz jeszcze zaplanowanego weekendu - zaplanuj go z nami. W ciszy, spokoju, na łonie natury. Czeka na ciebie wiele atrakcji.

28.04.2011

więcej...

 
Browar Kościerski - apsolutorium dla Stowarzyszenia

Browar Kościerski - apsolutorium dla Stowarzyszenia "Kościerska Chata"

W Browarze Kościerskim 29 stycznia 2016. r. odbyło się Walne Zgromadzenie KSA Koscierska Chata".W spotkaniu oprócz członków stowarzyszenia uczestniczyli: wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski, dyr Browaru Bolesław Gut, asystent burmistrza miasta Koscierzyna Jacek Konkol, Pani dyr. Grażyna Greinke, Pan Piotr Książek - lubimyrowery.pl. Przedstawiciel starostwa powiatowego w Kościerzynie pan Tomasz Szala odczytał list gratulacyjny od Pani Starosty Alicji Żurawskiej. Stowarzyszenie otrzymało apsolutorium za pracę wykonaną w 2015 roku jednogłośnie.

13.02.2016

więcej...

 
spotkanie opłatkowe

spotkanie opłatkowe

Zarząd KSA "Kościerska Chata" serdecznie zaprasza członków Stowarzyszenia na spotkanie opłatkowe, które odbędzie  się 18.12.2015 o godz. 12,00 w miejscowości Kaliska Kościerskie 34 B w Zielonej Chacie.
Będzie nam miło spotkać się z Państwem  na spotkaniu opłatkowym.
Proszę o potwierdzenie przybycia  tel. 505 547 118
Jest to dobry czas by się spotkać i omówić bieżące sprawy min. :
- Podsumowanie roku 2015.
- organizacja III Festiwalu Żurawiny
- nowe możliwości promocji i inne.
- wspólne przedsięwzięcia

W imieniu Zarządu
Prezes Halina Rogińska
KSA Kościerska Chata"
www.na-kaszuby.pl
505 547 118

11.12.2015

więcej...

 
Żurawinowy Rajd Rowerowy - II Festiwal Żurawiny

Żurawinowy Rajd Rowerowy - II Festiwal Żurawiny

11-12.09.2015 odbył się w Kościerzynie II Festiwal Żurawiny.                                                   Pierwszego dnia odbyła się  konferencja naukowo - praktyczna pt. „ Żurawina z Kaszub - sięgnij po zdrowie" z wyjazdem studyjnym na bagna.

W ramach projektu został przygotowany i wyświetlony film promocyjny pt Żurawina z Kaszub   

link do strony:   https://www.youtube.com/watch?v=LWMjyAFUX9k

 

 

 

 

 

15.10.2015

więcej...

 
Żurawina - II Festiwal Żurawiny 11-12.09.2015 Kościerzyna

Żurawina - II Festiwal Żurawiny 11-12.09.2015 Kościerzyna

Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne „Kościerska Chata" i Miasto Kościerzyna wspólnie planują w dniach 11 i 12 września 2015 r. organizację II edycji Festiwalu Żurawiny. Będzie to święto promujące kaszubską, naturalną, bagienną żurawinę oraz produkty na bazie tego niezwykle zdrowego owocu. Wśród wielu zaplanowanych wydarzeń znajdzie się m. in. wizyta studyjna w naturalnym otoczeniu - tam gdzie rośnie żurawina, pokazy i degustacje produktów wytworzonych na bazie żurawiny. W programie przewidziano: • 11.09.2015 r. - konferencję naukowo-praktyczną pt. Kaszubska żurawina - SIĘGNIJ PO ZDROWIE połączoną z wyjazdem studyjnym na bagna, • 12.09.2015 r. - PROMOCJĘ ŻURAWINY - produktów żurawinowych, twórczości ludowej i aktywnego zdrowego trybu życia. Zapraszamy 

31.08.2015

więcej...

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
derwi.pl
© Na kaszuby, Kaszuby noclegi - na-kaszuby.pl